Charitativní aukce vinylů DJe Loutky

Blíží se čtvrté výročí smutného dne, kdy odešel Michal Maudr, který se v 90. letech stal jedním z pilířů tehdy vznikající elektronické hudební scény pod uměleckým jménem DJ Loutka.
 
Věnoval se především house music, byl svého času jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších DJs v Česku. Byl rezidentem pražského klubu Roxy a spoluzakladatelem agentury Roxydust House Factory (později Roxydust). Agentura Roxydust se inspirovala parties v holandském klubu Roxy a začala Čechům servírovat čerstvé progresivní věci včetně Curtisových i jiných bizarních vystoupení na pravidelných akcích pod názvem Shake. DJ Loutka se stal symbolem této klubové taneční noci a z této pozice těžil po zbytek své kariéry. Nezapomenutelná jsou vystoupení DJs Joost Van Bellen, 100% Isis, Geert, Dimitri, Marcello, Hipp-e & Hallo, Matthew „Bushwacka“ B. Úspěšný byl i v zahraničí, kde působil v mnoha významných klubech, které určovaly kult oné doby. Inspiroval se známými DJs z Berlína, Belgie a Amsterdamu a hrál po boku hudebních legend. Zde je výčet některých djských ikon, se kterými se DJ Loutka za mixážním pultem vystřídal a současně se tracky od těchto producentů po dlouhé dekády a velmi často vyskytovaly v jeho playlistech: Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis, DJ Sneak, Josh Wink, Richie Hawtin, Deep Dish, Circulation, David Morales, Undercatt, Catz ’n Dogz, Westbam, Little Louie Vega, Roger Sanchez, Solomun, DJ Hell, Mr.C, Joris Voorn, Paul van Dyk, Junior Sanchez, Duncan Forbes, Sasha, Nick Warren, Tiësto, Doc Martin, Kollektiv Turmstrasse, Claptone, Sébastien Ledger, James Zabiela, Lee Buridge, Eric Prydz, Gregor Tresher, Dave Angel, Chemical Brothers, Fatboy Slim, Ferry Corsten, Umek, Underworld, Paul Oakenfold, John Digweed, Judge Jules, Danny Tenaglia, Erick Morillo, Timo Maas, Derrick May, C. J. Bolland, Eddie Amador, Robert Owens, Jazzanova, Koenie, Knee Deep, Deee Lite, Jaydee, Agoria, Pete Heller, Armand Van Helden, Derrick Carter, Laurent Garnier, Paul Kalkbrenner nebo Kölsch.
 
Dne 18. 8. 2018 DJ Loutka tragicky odešel. Díky vyšetřování okolností jeho smrti se až po dvou letech objevil dopis na rozloučenou. V dopise vyjádřil přání uspořádat dražbu jeho vinylových desek, nasbíraných během celé jeho hudební kariéry, a výtěžek věnovat na dětskou onkologii. Na základě tohoto přání vzniká až nyní, po covidové odmlce, veřejná charitativní dražba/aukce pro širokou veřejnost. Tato jedinečná ucelená sbírka obsahuje přibližně 1400 vinylových desek. Vzhledem k tomuto množství není možné jednotlivé tituly prezentovat, proto z nich byl vytvořen a nafocen výběr (naleznete zde v galerii 01). Jako bonus se rodina Dj Loutky rozhodla přidat i Michalova sluchátka (Beats by Dr. Dre) a djský kufr, který obsahuje selekci 43 vinylů (zde v galerii 02) vybraných na jeho poslední hraní, které se už nikdy neuskutečnilo. Tyto předměty původně neměly spadat do aukce, nýbrž byly předmětem dědictví. V zájmu zachování ucelené sbírky se desky nebudou dražit jednotlivě. Informace a detaily o dražbě/aukci budou postupně zveřejňovány od 8. 5. 2022 (den výročí Michalových narozenin), prostřednictvím FB události, na webových stránkách a následně v médiích. Dražba/aukce bude ukončena 18. 8. 2022 (den výročí Michalova odchodu).
 
Michalova rodina a přátelé, kteří naplňují jeho poslední přání, se rozhodli celou vydraženou částku rozdělit: ⅔ pro Nadační fond dětské onkologie Krtek ⅓ pro Bellis (organizace mladých pacientek s rakovinou prsu, ve které se téměř deset let angažuje jeho sestra, která je sama onkologickou pacientkou). Michalovo dobré srdce a jeho smýšlení takto může i po jeho smrti pomoci dobré věci.

Vstup do aukce: ZDE.

Mohlo by tě také zajímat

Zdeněk Němec hostem v Setkání

Sportovec tělem i duší. Člověk, který pokořil nejednu osmitisícovku (rozuměj pořádný výšlap na vysokou horu). Adrenalinový nadšenec, horolezec, cyklista a člověk, který prostě nemá žádný strach. Zdeněk Němec. Hostem v Setkání tuto středu 3. 8. od 19:00 živě na Rádiu B.

vintageC_87

Tony z Existence hostem Setkání

Kapelu Existence jistě znáte. Tentokrát do pořadu Setkání dorazí její frontman - Antonín Němec. Tony má s hudbou opravdu velké zkušenosti, a to napříč mezi žánry. Středeční díl Aleše a Peťana bys tedy neměl/a zmeškat.

Nadcházející pořady

22:00 - 23:00
Osudová Pustina
Čisté techno. O to tu jde.
23:00 - 23:59
Noční jízda
Noční párty na Rádiu B

Béparáda

 • 1
  Jak To Máme
  Prago Union
 • 2
  Nežádoucí floutci
  Sukulent Sound
 • 3
  Vamonos (feat. Andy Cooper & Marietta Smith)
  The Allergies
 • 4
  Let It Go
  MikkiM Ft. Ledet