Aktuální skladba

Title

Artist

Aktuální pořad

Chillout Night

04:00 06:00

Aktuální pořad

Chillout Night

04:00 06:00

Telefon do studia

Tracklist.cz Podcast

Hudební inspirace napříč žánry

Vysílá se v

Pondělí 08:00 10:00
Sobota 15:00 17:00

Hudební inspirace napříč žánry

Úvod
Tracklist.cz přináší hudební inspiraci napříč žánry. Během dvou hodin uslyšíte pestrou nabídku tipů na alternativní, rapovou, elektronickou a taneční hudbu z tuzemska i zahraniční. Pořadem provází dvojice Petrů (Dozikur a Stuart).

Tracklist.cz přináší hudební inspiraci napříč žánry. Během dvou hodin uslyšíte pestrou nabídku tipů na alternativní, rapovou, elektronickou a taneční hudbu z tuzemska i zahraniční. Pořadem provází dvojice Petrů (Dozikur a Stuart).


Podrobnosti

Záznamy minulých pořadů

Sorry, there is nothing for the moment.

Tracklist.cz Podcast moderátoři

Dozikur je DJ a producent s více než desetiletými zkušenostmi. Dozikurova hudba kombinuje jemnou snovou atmosféru s tanečním rytmem. Díky tomu zní nebesky, ale zároveň velmi dobře funguje na tanečním parketu. Inspirovaný širokou škálou hudby, vydal v roce 2015 na kompilaci Kimbo Records vol. 6 svou úplně prvním skladbu „Feel Inside“. O čtyři roky později, poté, co prozkoumal více produkčních procesů a hudebních vlivů, se vrátil na španělské vydavatelství Kimbo Records s EP „Nothing Can Hold Us Back“. Na sklonku roku 2019 zakládá blog s hudebními tipy tracklist.cz, který se během následujícího roku rozrostl o další autory, dostal tvář plnohodnotného webu a stejnojmenného podcastu, který připravuje společně se Stuartem. V roce 201 pokračuje ve vydávání originální tvorby. Zatím posluchačsky nejúspěšnější skladba „Mosquito Tom“ nasbírala na Spotify více než 3 tisíce přehrání. Melancholický track „Monstera“ upsal britský label Open House Records. V druhé polovině roku 2021 se vrací na značku Xion, kde vydává společně s českým producentem Matyxem EP „Meziluží“. Následuje single „Take a Deep Breath“ na nové tulumské značce Orgnc Records.

Stuart hraje od podzimu roku 2010, kdy se s bagem plným drumandbassových vinylů začal objevovat na lokálních akcích v jihozápadních Čechách a později také po boku DJ Honeyho v menších pražských klubech a barech na akcích Drumy i Nedrumy. V roce 2012 vzniká i stejnojmenná crew. K drumandbassu začínají přibývat i další styly – nejprve dubstep a breakbeat, později i rovnější beaty. V létě 2015 začíná přispívat svými články na web Shadowboxu, o pár měsíců později se stává členem crew i jako DJ. Dva a půl roku připravoval Nepodcast – pravidelný mixovaný set drumandbassových novinek, vzniklo rovných 30 dílů. Na začátku roku 2020 odchází z Drumy i Nedrumy a později se přidává k projektu tracklist.cz. Původně menší hudební blog se v průběhu roku rychle rozrůstá. Kromě psaní článků má Stuart na starosti vizuální styl a web samotný. V prosinci spolu s dlouholetým parťákem a zakladatelem tracklist.cz, Dozikurem, rozjíždí podcast věnující se hudebním novinkám napříč žánry. V jeho drumandbassových setech se nejčastěji potkává liquidfunk s deep dnb, nevyhýbá se ani experimentům nebo tanečnějším polohám. Stále více se věnuje i dalším stylům. Můžete od něj slyšet elektroniku různých temp a atmosfér – od decentního downtempa přes taneční house až po techno nebo uk garage a bass music.